İletişim: 0553 156 82 86 Sanal Tur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Ankastre Ocak Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tercihinizi Yaparken Bunları Göz Ardı Etmeyin! – Ankastre Ocak Seçimi İçin Tavsiyeler

Mutfaklarımızın kuşkusuz en çok kullandığımız eşyalarından biri ocaklardır. Yemeğinizi pişirmek, gerektiğinde yeniden ısıtarak servise hazırlamak için pratik ve hızlı bir kullanım sunan ocakların mutfak işlerimizin en büyük yardımcılarından biri olduğu inkar edilemez. Doğal olarak mutfağımızda bu kadar önemli bir role sahip olan ankastre ocaklar arasında seçim yaparken de gerçekten ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir ürün seçtiğimizden emin olmamız gerekir.

Peki ankastre ocak alırken nelere dikkat etmeliyiz? Elbette bu soruya verilecek yanıtın mutfaktan mutfağa değişiklik gösterebileceğini unutmamalısınız. Yine de ankastre ocak modelleri içinden gerçekten kaliteli ve mutfağınıza uygun bir seçim yapmak için dikkat etmeniz gereken temel noktalar olduğunu söyleyebiliriz. Gelin, bunlara birlikte göz atalım.

Ölçülere Dikkat Etmezseniz Başınız Ağrıyabilir! – Ankastre Ocak Seçerken

Ankastre ocak ve fırınlar için genellikle kabul edilen standart ölçü 60 cm’dir. Ancak özellikle ankastre ocaklar söz konusu olduğunda 60 cm’lik modeller dışında 75 ve 90 cm’lik modellerle de sıklıkla karşılaşmayız. Nitekim daha fazla ocak gözü; aynı anda daha fazla yiyeceği servise hazırlamak anlamına geldiği için ekstra ölçülere sahip ankastre ocak modelleri de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Ancak bu noktada mutfak dolabınız ve tezgahınızın ölçülerini de göz önünde bulundurmalısınız. Elbette mutfağınızda yeterli alan varsa geri kalan mutfak mobilyaları tadilat veya yenileme ile ocağınıza uygun hale getirilebilir. Yine de mutfak dolap ve tezgahlarınızın ölçüleriyle uyumlu ankastre ocak seçimi; ocağınızı hemen kullanmaya başlamanızı sağlayacaktır.

Hem Şık Hem Kullanışlı Yüzeyler! – Ankastre Ocak Modelleri

Günümüzde ankastre ocak modelleri alırken çoğu markanın diğer modellerinde bile farklı materyalleri kullanmayı tercih ettiğini görebilirsiniz. Bu noktada özellikle inox ve cam materyallerin ocak yüzeyleri ve mutfak kullanımı için çok daha uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hem daha kolay temizlenebilen inox ve cam yüzeyler hem de olası ısı kaynaklı tehlikeli kazaların da önüne geçmektedir.

Yıkanabilir Izgaralar İşinizi Kolaylaştırır! – Ankastre Ocak Alırken

Ocak ızgaraları genellikle emaye ya da döküm olarak üretilmektedir. Daha hafif ve kullanışlı olan emaye ızgaraları bulaşık makinenizde kolayca yıkayarak yeniden kullanabilirsiniz. Ancak döküm ızgaraların kimi zaman sabitlenmesi; ızgarayı temizlemek için bulaşık makinesinden yararlanamadığınız için kendiniz uğraşmanızı gerektirebilmektedir.

Elbette ankastre ocak alırken tek dikkat etmeniz gereken bunlar değil! Yukarıda saydıklarımızın yanına şu noktaları da ekleyebiliriz:

  • Ocak gözlerinin enerji kullanımı ve alev gücü hakkında bilgi edinmek ihtiyaçlarınıza uygun bir ankastre ocak almanız için önemlidir.

  • Özellikle vitroseramik ankastre ocak modelleri arasından bir ürün tercih edecekseniz pişirme sırasında yüzeyin fazla ısınmadığından emin olun.

  • Eğer mutfağınızda yeterli alan yoksa domino ocak adı verilen 2 gözlü ankastre ocak modellerini tercih edebilirsiniz.

  • Ankastre ocak alırken elbette unutmamanız gereken bir nokta da güvenliktir. Ocağınızda gaz emniyeti bulunduğundan kesinlikle olun!

  • Ankastre ocak seçimi dışında ürünü alacağınız firmaya da aynı özeni gösterin. Uzun süreli bir kullanım için sağlam, malzeme kalitesi yüksek ürünleri, ürünlerinin arkasında duran firmalardan alın!

Aradığınız Ocak Ankastre Galeri’de Sizi Bekliyor!

Söz konusu mutfak eşyaları olduğunda seçici davrananlardan mısınız? Yemek yapma deneyiminizi kesintiye uğratacak hiçbir aksaklığa katlanamıyor, gerçekten güvenebileceğiniz ürünlerle aşçılık becerilerinizi açığa çıkarmak mı istiyorsunuz? O halde Ankastre Galeri dünyasında keşfedeceğiniz ürünler yüzünüzü güldürecek!

Hiç vakit kaybetmeden mağazamızı ziyaret edin, ankastre ocak modellerimizi inceleyin, satış uzmanlarımızdan ankastre ocak modelleri hakkında bilgi alın, mutfağınız ve sizin ihtiyaçlarınıza en uygun modeli birlikte seçelim.

[widget-132]

Yorum Yap

Fiyat Teklifi Al
Fiyat Teklifi Al +90 (549) 572 20 20