İletişim: 0553 156 82 86 Sanal Tur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Mutfak Bataryası Nasıl Seçilir?

En Kullanışlı Mutfak Bataryası Seçenekleri

Sebzelerinizi ve meyvelerinizi yıkamanız için sıklıkla kullandığınız mutfak bataryası, çok fazla çeşitliliği olan bir mutfak ürünüdür. Aslında uzaktan bakınca ve konuyla ilgili olmayınca mutfak bataryası modellerinin sadece basit bir mutfak musluğu olduğunu ve başka hiçbir fonksiyonunun bulunmadığını düşünebilirsiniz. Fakat o kadar fazla çeşidi ve özelliği bulunur ki, bazen seçim yapmak istediğinizde kafanızı karıştırabilir. 

Farklı markalar ve tasarımlardan oluşan mutfak bataryaları hakkında detaylı bilgiler mi arıyorsunuz? Yeni bir mutfak bataryasına ihtiyacınız varsa ve sizin için en doğru yönlendirmeler arıyorsanız en kullanışlı mutfak bataryası nasıl olmalı ya da mutfak bataryası nasıl seçilir gibi sorularınıza birlikte yanıt bulmaya çalışalım. 

Mutfak Bataryası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi mutfak bataryası sizin mutfağınızda olsun istiyorsanız, mutfak bataryası çeşitliliği hakkında bilgi almadan önce bir evye bataryası türünün nasıl ve neye göre seçileceğini öğrenmelisiniz. Bataryanızı seçerken işte şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Kullanım kolaylığı sağlayan ve elinizin altında bir fazlalık hissi yaratmayan, her duruma uyum sağlayan mutfak bataryası seçimi yapmalısınız. Bu sebeple öncelikle ihtiyaçlarınızın farkında olmalısınız. 

  • Eviyenizin boyutlarını ve derinliğini göz önünde bulundurarak uygun ürünü seçmelisiniz. Evye bataryası seçtiğinizi unutmayın ve birbirleriyle uyumlu olanları seçin.

  • Evinizde arıtma suyu sistemi bulunuyorsa, bu sisteme uyum sağlayacak mutfak bataryası almalısınız. 

  • Renkli ve farklı bir stil yansıtan mutfağınız varsa bu özelliği göz önünde bulunarak tasarım sahibi dekoratif mutfak bataryası tercih etmelisiniz. 

  • En güvenilir ve adı duyulmuş, bu alanda en kaliteli ürünleri üreten batarya markaları tercih edilmeli. 

  • Yüksek kalitedeki batarya fiyatları bütçenizi sarsacaksa daha düz ve eski modelleri tercih etmeniz gerekebilir, fakat asla kaliteden ödün vermeyin!

Mutfak Bataryası Çeşitleri Neler?

Mutfak bataryası nasıl seçilir, çeşitleri neler bilmiyorsanız sizin için ihtiyaca yönelik geliştirilen batarya modellerinden bahsederek en güçlü batarya markalar hakkında fikir vereceğiz. Tamamen kendi kullanım özelliklerinize ya da zevkinize göre belirleyebileceğiniz mutfak bataryaları birçok modeliyle kalbinizi kazanabilir. Uzayabilir spiralli modelleri mi yoksa kuğu boyunlu seçenekleri mi tercih etmelisiniz? 

1. Dik Boyunlu ve Kuğu Boyunlu Bataryalar

Mutfak bataryası tercih ederken şekli sizin için önemliyse iki türdeki bataryalardan birini seçebilirsiniz. Modern mutfak tasarımlarının son dönemde sıklıkla kullandığı L şeklindeki dik boyunlar mutfağınızın sade şıklığını ön plana çıkarırken kuğu boyunlar, geniş lavabo tercih edenlerin hoşuna giden bir tasarıma sahip. 

2. Uzayabilir Spiral Başlıklı Bataryalar

Mutfakta kolaylığın en önemli temsilcisi uzayabilen spiral başlıklı bataryalar lavabonuzdaki her yere ulaşabilen bir sisteme sahiptir. Hızlıca eviye temizliğinizi yapmanızı sağlayan uzayabilir spiral başlıklar meyve ve sebzelerinizi yıkarken de fazlasıyla kullanışlı oluyor. Ukinox, Pera, Nuevo ve Blanco markasının geliştirdiği spiral başlıklı bataryalar arasında mutfağınıza en uygun seçeneği bulabilirsiniz. 

3. 360 Derece Dönebilen Başlıklı Bataryalar

Dar mutfakların en çok işine yarayan mutfak bataryası modelleri 360 derece dönebilen gövdeliler oluyor. Bu sistemle eviyenizde bir şeyler yıkarken bataryanızı elinizin altından kolaylıkla kaldırabiliyorsunuz ya da tezgahtaki bir tencereyi kolayca doldurabiliyorsunuz. Hemen hemen her mutfak bataryası başlığında bulunan bu sistem oldukça iş görüyor. 

4. Arıtma Suyu Sistemi Bulunan Bataryalar

Evinizde arıtma suyu kullanıyorsanız 3’ü 1 arada bataryalarla tek bir batarya gövdesinden hem arıtma suyunun hem de sıcak ve soğuk şebeke suyunuzun akmasını sağlayabilirsiniz. Pera markasının arıtma suyu sistemli bataryaları ve Nuevo bataryasının Raybond serisi arıtma cihazlarıyla uyumu sebebiyle bu sistem için en uygun bataryalardandır.

5. Asansör Özellikli Batarya Tasarımları

Pencere önüne konumlandırılmış evyelerinizde kullanılmak üzere ya da sadece dekoratif amaçlarınıza hizmet eden asansör özellikli batarya modellerini ilginç bulabilirsiniz. Mutfak bataryası seçerken böyle ilginç modeller herkesin dikkatini çekiyor, fakat pencere önünde bulunan eviyeler için de müthiş bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Batarya markaları arasından Crauf’u tercih ederseniz bu sisteme sahip bataryalarının bulunduğunu söyleyebiliriz.

Mutfak Tasarımınıza En Uygun Mutfak Bataryası Seçiminizi Yapın!

En iyi mutfak bataryası modellerinin arasında kaybolmadan önce isteklerinizin farkına varıp buna yönelik bataryaları belirlediyseniz mutfağınızın kendine has özelliklerini de göz ardı etmeyin. Örneğin retro tarzda bir mutfak konseptiniz varsa rustik mutfak bataryası modellerini tercih edebilirsiniz. 

Sizin için en uygun batarya seçeneklerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Pera, Blanco, Nuevo, Crauf ve Ukinox gibi en iyi batarya markaları için ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.  

[widget-142]

Yorum Yap

Fiyat Teklifi Al
Fiyat Teklifi Al +90 (549) 572 20 20