İletişim: 0553 156 82 86 Sanal Tur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Aspiratör mü Davlumbaz Mı? – Hangisini, Neden Seçmelisiniz?

Tercihinizi Mutfaklarınıza Göre Yapmalısınız! – Aspiratör Mü Davlumbaz Mı?

Hepimiz zaman zaman yemek yaparken mutfaklarımızda oluşan ağır yemek kokusu ve buhardan rahatsızlıktan duymuşuzdur. Nitekim günümüzde bunu çözmek için ankastre aspiratör ve davlumbaz modelleri neredeyse her mutfakta yerini alıyor. Ancak ya mutfağınızı yeni baştan tasarlıyorsanız? Aspiratör mü davlumbaz mı, gerçekten etkili bir çözüm için hangisini tercih etmeniz gerektiğine karar vermek biraz zor olabilir.

Dürüst olmak gerekirse aspiratör mü davlumbaz mı sorusuna yanıt verirken tek bir doğrudan söz etmek mümkün değildir. Ankastre aspiratör modelleri ile davlumbazlar arasında seçim yapmak gerektiğinde kullanım amacından mutfağın ihtiyaçlarına kadar pek çok değişkenin devreye girdiğini söyleyebiliriz. Gelin, bu değişkenlere birlikte göz atarak davlumbaz mı aspiratör mü sorusuna kafa karışıklığını gideren bir yanıt vermeye çalışalım.

Aynı Şey Değiller Ama Temelde Aynılar! – Aspiratör ve Davlumbaz Farkı

Aslına bakarsak aspiratör mü davlumbaz mı diye düşünürken ikisinin de temel düzeyde oldukça benzeştiğini göz ardı etmemek gerekir. Buradaki fark; elbette görünüm itibariyle farklarını kenarda bırakarak söylüyoruz, ankastre davlumbaz modelleri ile aspiratörlere kıyasla çok daha güçlü bir çekiş gücü sağlanabilmesidir. Bunun sebebi de ankastre davlumbaz modelleri aksamının, bacasının ve filtre panelinin ankastre aspiratör modellerine göre daha büyük ve motor gücünün daha yüksek olmasıdır.

Madem daha yüksek çekiş gücüne sahip o zaman neden ankastre aspiratör modelleri tercih edilsin diye düşünüyor olabilirsiniz, ancak bunun pek de doğru bir düşünce olmadığını hemen söyleyelim. Unutmayın ki her mutfağın ihtiyacı farklıdır!

Küçük Mutfaklarda Aspiratör Daha İyi Bir Çözüm! – Ankastre Aspiratör Mü Davlumbaz Mı?

Söz konusu küçük mutfakların yemek kokularından ve buhardan arındırılması olduğunda ankastre davlumbaz modelleri elbette başarılı bir şekilde bunu sağlasa da açıkçası çok fazla enerji tüketimine neden olur. Düşük metrekarelerde ankastre davlumbaz modellerinde bulunan yüksek çekiş güçlerine ihtiyaç yoktur. 

Buna karşılık ankastre aspiratör modelleri; çok daha düşük bir enerji tüketimi ile mutfaklarınızın havasının kusursuz bir biçimde temizlenmesini ve yemek kokularının kolayca giderilmesini sağlayabilmektedir.

Ayrıca ankastre davlumbaz modelleri bacaları ve filtreleri itibariyle daha hacimli oldukları için küçük mutfaklarda ciddi bir alan işgal ederek mutfak hacmini de verimli kullanmanızı engellemektedir. Bu noktada mutfak dolaplarına kolaylıkla monte ederek kullanabileceğiniz ankastre aspiratör modelleri; hem alandan hem enerjiden tasarruf etmenizi sağlar.

Alan Büyüdükçe Aspiratörlerin İşi Zorlaşıyor! – Ankastre Davlumbaz Mı Aspiratör Mü?

Mutfağın hacmi genişledikçe ankastre aspiratör modelleri ile havasının tamamen temizlenmesi de giderek zorlaşmaya başlar. Ankastre davlumbaz modellerine kıyasla düşük bir çekiş gücü sağlayan aspiratörlerin; aynı zamanda davlumbazlar gibi devasa filtre panelleri ve bacaları da yoktur. Bu da doğal olarak hava yoğunluğu arttıkça görevini yerine getirememesi anlamına gelir.

Nitekim geniş mutfaklarda ankastre davlumbaz modelleri; işlevsel avantajlarının yanı sıra dekoratif açıdan da göz alıcı mutfak tasarımları ortaya çıkarmanız için iyi bir seçimdir. Bir ankastre davlumbaz; mutfağınızın havasını temizlemesinin yanına şık görüntüsüyle mutfaklarınızı evinizin en sevdiğiniz köşesi haline getirebilir.

Mutfaklarınız İçin En Uygun Seçimi Satış Uzmanlarımızla Yapın!

Mutfaklarınızı ve mutfak mobilyalarınızı yemek kokularından ve buhardan korumak için aspiratör mü davlumbaz mı diye kendinize sorup durmanıza rağmen bir türlü karar veremiyorsanız mağazamıza uğrayın, mutfağınızın ihtiyaçlarını ve sizin beklentilerinizi satış danışmanlarımıza aktarın, size en uygun çözümü birlikte bulalım!

Dünya devi markaları Ankastre Galeri farkıyla keşfedin, yaşam ve çalışma alanlarınızı hızlı ve güvenli teslimat, yerinde kurulum ve satış sonrası desteğimizle ayrıcalıklı bir hizmet alarak yenilediğinizden emin olun!

[widget-134]

Yorum Yap

Fiyat Teklifi Al
Fiyat Teklifi Al +90 (549) 572 20 20