İletişim: 0553 156 82 86 Sanal Tur
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Ankastre Kurutma Makinesi Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Kıyafetlerinizi Hemen Kullanıma Hazır Olsun! – Ankastre Kurutma Makinesi Modelleri

En basit açıklamasıyla bir ankastre kurutma makinesi dolaplarınızın içerisine monte edildiğinden, mutfak veya banyolarınızın estetiğiyle çok daha uyumlu ve şık bir görüntü yakalamanızı kolaylaştıracaktır. Bunun yararı, dolabınızı açıncaya veya çalışma sesini duyuncaya kadar, gerçekten orada olduğunu bilmiyor olmanızdır.

Ancak ankastre kurutma makinesi alırken karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey olduğunu da unutmamalısınız. Farklı modeller, farklı özellikler ve tasarımlar kullanıcı deneyiminizi olduğu kadar yaşam alanlarınızın dekorasyonunu da ciddi ölçüde etkileyecektir. Gelin, ankastre kurutma makinesi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine birlikte göz atalım.

Ankastre ve Yarı Ankastre: Ne Farkı Var? – Ankastre Kurutma Makinesi Seçerken

Eğer biraz ankastre kurutma makinesi modelleri arasında araştırma yaptıysanız eminiz yarı ankastre tabirini de duymuşsunuzdur. Peki bu ne demek?

Tam ankastre kurutma makinesi modelleri; tüm ünitenin mutfak veya banyo dolaplarınızın arkasında gizlenebileceği anlamına gelir. Bunun anlamı dolap kapaklarının ve dış yüzeyinin makineyi tam olarak örtmesidir. Buna karşılık yarı ankastre kurutma makinesi söz konusu olduğunda benzer bir durumdan bahsediyor olsak da dolabın üst panelinde bir boşluk olması gerekir. Çünkü makinenin kullanıcı paneli buraya yerleştirilmiştir, program ayarını yapmanız, işlemin ne kadar süreceğini öğrenmeniz için burayı kolayca kullanabilirsiniz. Her ne kadar bu büyük bir farklılık olmasa da dolaplarınızın buna uygun tasarlanmış olması gerektiğini unutmamalısınız.

Bunları Kontrol Ettiğinizden Emin Olun! – Ankastre Kurutma Makinesi Alırken

Mutfaklarınız veya diğer yaşam alanlarınızla kusursuz bir uyum yakalamak, konforlu bir kullanımla şık bir görüntüye birlikte sahip olmak için aşağıda saydığımız hususlara dikkat etmenizi öneririz:

  • Yükseklik, genişlik ve derinlik de dahil olmak üzere, yerleştireceğiniz alana göre alacağınız ankastre kurutma makinesi modelinin tüm ölçülerini kontrol edin, böylece ayırdığınız alana sığacağından emin olursunuz.

  • Makinenin arkasında fazladan yer kaplayacağından, boru veya hortumları hesaba kattığınızdan emin olun.

  • Çoğu ankastre kurutma makinesi kondansatördür, ancak havalandırmalı bir modelse, havalandırmanın nerede olacağını ve bunun onu nasıl etkileyeceğini düşünmeniz gerekir.

  • Makinenizin alt kısmının, mutfak ünitenizin alt kısmında bulunan herhangi bir kaidenin olup olmadığını kontrol edin. Mutfak üniteleri genellikle girintilidir, bu nedenle alacağınız ankastre kurutma makinesi modelinin arkasına uyması gerekir.

  • Ankastre kurutma makinesi için ayırdığınız yere önceden karar verin. Kapsamlı bir mutfak tadilatı yapıyorsanız makineniz için zeminin en sağlam ve düz bölümünü seçmeye çalışın. Yükseltili zeminler makinenizin daha fazla hareket etmesine ve ses çıkarmasına neden olacaktır.

Makinenizde Bu Özellikler Var Mı? – Ankastre Kurutma Makinesi Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Yukarıda yaşam alanlarınız için kusursuz bir uyum sağlayacak ankastre kurutma makinesi seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğine odaklandık. Ancak elbette ankastre kurutma makinesi alırken makinenizin dikkat etmeniz gereken özellikleri olduğunu da hatırlatalım:

  • A+ enerji sınıfı bir makine daha az enerji tüketir. Su ve elektrik faturalarınıza etkisi daha azdır.

  • Kurutma makineleri aynı zamanda ev içi bakterileri öldüren ekstra bir özellik barındırır. Bunun için makinenizin NSF sertifikası olup olmadığına bakın.

  • Modüler kurutma askıları, paslanmaz iç kazan, kırışık önleyici, kullanışlı bir panel gibi özellikler kullanım konforunu ve ömrünü arttırır. Bu özellikleri ekstra gibi düşünmeyin ve ankastre kurutma makinesi seçerken kesinlikle bu özelliklere sahip bir ürün tercih edin.

  • Makinenizin sizi ve komşularınızı rahatsız etmemesi için sessiz çalıştığından emin olun.

  • Güvenilir ve satış sonrası destek sağlayan bir mağazadan ürününüzü alın!

Ankastre Kurutma Makinesinin Avantajları – Neden Almalısınız?

Genellikle ankastre ev teknolojilerinin büyük alanlar için daha uygun olduğu söylenir. Ancak söz konusu ankastre kurutma makinesi olduğunda bu sınırlamayı göz ardı etmek daha doğrudur. Çünkü çoğu zaman çamaşır makinesi ile birlikte banyo veya varsa ardiye/kiler bölümüne yerleştirilen kurutma makineleri buralarda yer kalmadığı için mutfağa yerleştirilebilmektedir.

Bu tür beyaz eşyaların mutfakta bir arada bulunması çoğu zaman dağınık bir görüntüyü de beraberinde getirir. Ankastre kurutma makinesi modelleri ise bu dağınıklığın ortadan kaldırılması için son derece ideal bir çözümdür. Ayrıca mutfak dolaplarınızla aynı hizada olan ankastre kurutma makineniz ve diğer eşyalarınız kolay ve konforlu bir kullanım da yaratır.

[widget-138]

Yorum Yap

Fiyat Teklifi Al
Fiyat Teklifi Al +90 (549) 572 20 20